Tipy na výlet

Na následujících řádcích vám nabízíme přehled nejzajímavějších výletů, které byste neměli minout při své dovolené na Novém Zélandu. Vybrali jsme opravdové lahůdky, ať už přírodní, kulturní, nebo třeba sportovní.

Jezero Taupo
Lake Taupo je největším jezerem na Novém Zélandu a patří také mezi největší jezera v celé Oceánii. Nachází se v srdci severního ostrova a rozprostírá se do rozlohy 616 km². Taupo ale nenabízí jen koupání v křišťálově čisté vodě a vyhlášené lovení pstruhů, Lake Taupo je název celé turistické oblasti, kde na vás čeká spousta zážitků. Pokud jste spíše klidnější povahy, můžete prozkoumat úžasnou přírodu, která je v celém okolí stále nedotčená a zachovává si svůj původní ráz. Vyzkoušet můžete také koupání v geotermálních pramenech, potápění, jízdu na koních, můžete si zahrát golf na profesionálních hříštích nebo třeba zajezdit na kajacích. Pokud milujete adrenalin, určitě vás potěší možnost skydivingu, seskoky padákem, bungee jumping, sjíždění divokých řek na raftu, mountain biking… Je toho zkrátka mnoho. Velmi zajímavé jsou také vyhlídkové lety, ať už v letadlech, nebo ve vrtulníku! Lepší pohled na přírodní krásy si odjinud rozhodně neužijete. Lake Taupo je zkrátka skvělé místo pro dovolenou.

Rotorua
Město Rotorua, které leží v severovýchodní části severního ostrova, je díky geotermálním atrakcím a mnoha maorským památkám jedním z nejnavštěvovanějších míst na celém Zélandu. Není divu, že mnozí Rotoruu nazývají “sirné město”, v celé oblasti je lehce cítit síra, skaliska v okolí geotermálně aktivních míst jsou žlutě zbarvená a na některých místech dokonce proudí ze země sloupce páry. Mimo klasických turistických lákadel můžete navštívit např. termální lázně, gejzíry (největší z nich - Pohutu stříká do výšky třiceti metrů!), nebo jezírka s bublající vodou. Jezer se v celé oblasti nachází přesně 17, v létě proto můžete absolvovat některou z mnoha vodních radovánek.

Sky Tower
Chtěli byste navšívit nejvyšší budovu na Novém Zélandu? A ještě lépe, chtěli byste vyšplhat na nejvyšší budovu celé jižní polokoule? Pak navštivte Auckland, nasedněte do taxíku nebo si udělejte procházku a vyražte směr Sky Tower. Tato vyhlídková věž o výšce 328 metrů nabízí skvělý pohled na celé město z ptačí perspektivy, restauraci, café bar a pro odvážnější také bungee seskoky “SkyJump” z výšky 192 metrů, při nichž člověk dosáhne rychlosti až 85 km/h. V určitých částech věže se můžete projít také po skleněné podlaze a pokochat se obrovskou propastí pod nohami. Zárukou kvality je 600 tisíc návštěvníků každý rok.

Nepřehlédněte: aktuální nabídka zájezdů na Nový Zéland


V krátkosti o Novém Zélandu

Krásná příroda
Příroda je turistickým lákadlem číslo jedna. Ohromí vás takřka ihned!

Křišťálové moře
Nový Zéland je sotrovní stát, což mluví za vše. Má krásné moře i pláže.

Exotická zvířata
Máte rádi zvířata? Pak se připravte, že uvidíte mnoho nových druhů.
Nový Zéland dovolená Last minute Nový Zéland